Turvallisen ja hygieenisen maidon edistys ja kehitys

Hopeamitalit 2017

Walter Ehrström -mitalit vuonna 2017

Hopeamitalit

20 vuoden yhtämittaisesta ensimmäisen luokan maidon tuottamisesta

 

Hopeamitalistit meijereittäin

HÄMEENLINNAN OSUUSMEIJERI

Leila ja Jari Hakkola, Hämeenlinna

Kirsti ja Lasse Soini, Sastamala

Tikan Maatila Oy, Kurikka

 

KUUSAMON OSUUSMEIJERI

Kämäräinen Heikki ja Ulla, Kuusamo

 

LAAKSOJEN MAITOKUNTA

Salmu Irene ja Teijo, Kalajoki

 

OSUUSKUNTA ITÄMAITO

Hanna ja Jouni Tarkiainen, Juva

Teija Turunen, Arto Pajunen, Juva

Valkaman maitotila, Nuutinen, Polvijärvi

Maarit ja Jari Mattila, Lieksa

MTY Turunen Erkki, Kaija ja Matti, Lieksa

Marke ja Juha Kuittinen, Nurmes

Arto Tanskanen, Juuka

Maija ja Pasi Hämäläinen, Valtimo

Niittysärkän tila, Rautavaara

Heikki Räsänen, Tuusniemi

Arto Veteli, Lapinlahti

Seppo ja Päivi Heiskanen, Sonkajärvi

Mikko ja Paula Antikainen, Kaija ja Kalevi Moisanen, Sonkajärvi

Hilma ja Kalevi Ruotsalainen, Kiuruvesi

Kalevi ja Eila Lappalainen, Kiuruvesi

Mty Tikkanen, Kiuruvesi

Joni Knuutinen Paula Pennanen, Kiuruvesi

Aila ja Kalle Reis, Niina Reis, Vieremä

Markus Turunen, Liperi

Tiina ja Ismo Sallinen, Heinävesi

Hannu ja Nina Tolonen, Sotkamo

Jukka Schroderus, Sotkamo

Seija Irene Hutri, Ristijärvi

MTY Karjalainen Jari ja Jukka, Kajaani

Marja-Liisa ja Sakari Manninen, Suomussalmi

Kalle ja Arja Juntunen, Suomussalmi

 

OSUUSKUNTA MAITOKOLMIO

Maria ja Jorma Jokela, Toholampi

Sirpa ja Ilkka Eskola, Nivala

 

OSUUSKUNTA MAITOMAA

Urho ja Susanna Nousiainen, Pielavesi

Takkinen Pasi, Pieksämäki

 

OSUUSKUNTA POHJOLAN MAITO

Markku Talus, Alavieska

Aino ja Hannu, Vähätiitto Haapajärvi

Marjo Vitakoski ja Marko Vähäsöyrinki, Haapajärvi

Sanna ja Teemu Isola, Haapajärvi

Maarit ja Kyösti Isoaho, Haapavesi

Elina ja Antti Keskisipilä, Kalajoki

Sirkka ja Esa Hyyppä, Kokkola

Vidar Hägg, Kokkola

Markus Storbacka, Kruunupyy

Jaana ja Juha Pietikäinen, Kärsämäki

Hannu Vikiö, Muhos

Annamaija ja Raimo Pelo, Nivala

Eskolan tila, Nivala

Salme ja Asko Vehkaoja, Oulu

Mari ja Teijo Möttönen, Perho

Jorma ja Mauno Mielityinen, Pihtipudas

Elina ja Petri Tervamäki, Sievi

 

RANUAN MEIJERI

Ronkainen Ari, Posio

Mty Hyry, Ii

Hinkula Arto, Pudasjärvi