Turvallisen ja hygieenisen maidon edistys ja kehitys

Pronssimitalit 2016

Walter Ehrström -mitalit vuonna 2016

Pronssimitalit

10 vuoden yhtämittaisesta ensimmäisen luokan maidon tuottamisesta

Pronssimitalistit meijereittäin:

 

HÄMEENLINNAN OSUUSMEIJERI

 

Teija Mäkinen ja Antti Ekholm

Hämeenlinna

Satu Haapanen

Pori

Ari Laivola

Janakkala
   

OSUUSKUNTA ITÄMAITO

 

Tuomo ja Rauni Mönkkönen

 

Kuopio

Antti ja Asta Laukkanen

Outokumpu

Timo ja Elina Makkonen

Kitee

Vaida ja Pasi Laasonen

Rääkkylä

Jarkko Muttonen

Kitee

Koivikon Kartano Oy

Kitee

Lauri ja Eila Tiainen

Kitee

Paula Perfiljeff ja Pauli Tuppurainen

Kaavi

Antti Kinnunen, Agata Staniak-Kinnunen

Siilinjärvi

Aarne Kettu

Juankoski

Esa ja Ritva Venäläinen Siilinjärvi

Veli Matti ja Pirjo Koistinen

Kuopio

Perhe Heiskanen

Pielavesi

Marja ja Pekka Ålander

Sonkajärvi

Päivi ja Kalevi Holm

Sonkajärvi

Tarja Pehkonen

Vieremä

Jari ja Helena Kainulainen

Sonkajärvi

Anne Leskinen ja Silver Saagim

Juankoski

Pasi, Piia ja Raija Parviainen

Sonkajärvi

Jonna ja Antti Kauppinen

Vieremä

Niskanen Esko

Vieremä

Maatilayhtymä Hakulinen

Liperi

Arja ja Eija Lappalainen

Liperi

Marko Martikainen

Liperi

Jukka Huttunen

Liperi

Hilkka Hynynen

Sotkamo

Jorma Heikkinen

Hyrynsalmi

Unto Heikkinen

Kuhmo

Arto Kähärä ja Hanna Ojalehto-Kähärä

Pyhäjärvi

Latokankaan tila

Siikalatva

Leena ja Raimo Kinnunen

Pyhäjärvi

Maria & Tapani Toppila

Siikalatva

Johanna ja Mikko Kuusijärvi

Kajaani

Tuomo Leskinen & Sanna Huotari

Kuhmo

Matti Niskanen, Mikko Niskanen, Taru Vähäsöyrinki

Pyhäntä

Juha ja Maarit Keskitalo

Siikalatva

   

OSUUSKUNTA MAITOKOLMIO

 

Piia ja Juha Huhtala

Haapajärvi

   

OSUUSKUNTA MAITOMAA

 

Hirvonen Sami ja Maj-Britt

Suonenjoki

Taipaleen tila, Ikäheimo Juuso

Maaninka

Jäntti Riitta ja Pekka

Hankasalmi

Karhunen Martti ja Aino

Kuopio

Emma Lappi ja Marko Valta

Pieksämäki

Venäläinen Heimo ja Johanna

Kuopio

   

OSUUSKUNTA POHJOLAN MAITO

 

Satu ja Olli Kärjä

Kalajoki

Mty Turpeinen

Pihtipudas

Sari ja Kuisma Taipale

Veteli

Arja ja Tapio Palohuhta

 

Veteli

Joni Peltokangas

Perho

Marjut ja Hannu Huhtala

 

Kokkola

Kailajärvi Mty

 

Kokkola

Martti Polvi

Kokkola

Teija ja Allan Sysimetsä

Kokkola

Marjatta ja Pekka Jyrkkä

Halsua

Jaana ja Antero Pantsar

Pello

Markku Sukuvaara ja Armi Kyllönen

Sodankylä

Toimi Nikula

Alavieska

Esmeralda ja Tuomo Vähäsarja

Ylivieska

Päivi ja Sauli Kivioja

Nivala

Alpo Arvola ja Erkki Haapakoski

Kärsämäki

Veli Veikko Juhani Torssonen

Haapavesi

Elle ja Tapani Keskitalo

Pyhäjoki

Martti Penttilä

Merijärvi

Katri ja Kai Laulumaa

Oulainen

Lamberg Mty

Oulu

Janne ja Hannu Kytökorpi

Tyrnävä

Marjut ja Urpo Roivainen

Vaala

Anu, Pekka ja Olli-Pekka Mankinen

Vaala

Mty Kirjavala

Vaala

Erkki, Ritva ja Tapio Leinonen

Vaala

Kotilan tila

Muhos

Mty Kurikka Ville, Raimo ja Liisa

Hailuoto

 

 

PAAVOLAN OSUUSMEIJERI

 

Jaakkolan Maatalousyhtymä

Siikajoki

   

RANUAN MEIJERI

 

Tuulia ja Saul Karppinen

Rovaniemi

   

RUHAN MEIJERI

 

Osa Ville

Kangasala

Hämäläinen Ari

Mäntyharju

Leiramo Matti

Iitti

Härkänen Saija

Raasepori

Hopsu Sami

Jämsä