Turvallisen ja hygieenisen maidon edistys ja kehitys

Hopeamitalit 2016

Walter Ehrström -mitalit vuonna 2016

Hopeamitalit

20 vuoden yhtämittaisesta ensimmäisen luokan maidon tuottamisesta

 

Hopeamitalistit meijereittäin

  

 

HÄMEENLINNAN OSUUSMEIJERI

 

Nina ja Tapani Anttila

Humppila

Sirpa ja Juhani Ingman

Hämeenlinna

Miia ja Mika Junnila

Hämeenlinna

Sari ja Arto Jussila

Hämeenlinna

Anne ja Olli Palmu

Karkkila

 

 

KAUSTISEN OSUUSMEIJERI

Kaustinen

Maatalousyhtymä Siltala Markku ja Jari

Kaustinen

KUUSAMON OSUUSMEIJERI

 

Ruokamo Juhani ja Inkeri

Posio

Käkelä Teppo ja Takkinen Heli

Kuusamo

Palojärvi Ari ja Väinämö Reija

Kuusamo

Karjalainen Ilpo

Kuusamo

Luokkanen Mikko

Taivalkoski

Korva Leo ja Aimo

Posio

Mourujärvi Risto ja Aila

Posio
   

 

LIMINGAN OSUUSMEIJERI

 

Katja ja Teuvo Greus

Lumijoki

   

 

OSUUSKUNTA ITÄMAITO

 
   

Osuuskunta ItäMaito

 

Harri, Pertti ja Sari Leikas

Juva

Esa Martikainen

Juva

Mika Koikkalainen ja Nina Pelkonen

Rantasalmi

Ville Sopanen

Rantasalmi

Reijo Turunen

Polvijärvi

Hannu Kemppainen ja Ulla Partinen

Tohmajärvi

Ismo Matikainen ja Tiku Juonala

Kitee

Kaija, Hanne ja Mikko Simonen

Tohmajärvi

Katri ja Markku Väänänen

Kuopio

Antti ja Mirja Laitinen

Kuopio

Riitta ja Petri Kankkunen

Kuopio

Eeva-Riitta Nykänen

Kaavi

Irma ja Tero Niskanen

Lapinlahti

Tero Ruotsalainen ja Marita Juntunen

Lapinlahti

Markku Kärkkäinen

Iisalmi

Esko Kääriäinen

Vieremä

Jaana ja Hannu Pietikäinen

isalmi

MTY Niskanen Jouni, Aleksi ja Takkunen Tarja

Vieremä

Esko Ruotsalainen

Kuopio

Jani ja Eeva Juntunen

Vieremä

Jukka ja Venla Hentilä

Vieremä

Minna Kurtelius-Luttinen ja Esko Luttinen

Vieremä

Merja ja Ismo Reis

Vieremä

Mikko Lihavainen ja Titta Pehkonen

Liperi

Jari ja Päivi Käyhkö

Savonlinna

Jouko Juntunen

Suomussalmi

Eine ja Jouni Seppänen

Kuhmo

Jaakko ja Milla Heikkinen

Paltamo

Markku ja Marjukka Haataja

Suomussalmi

   

OSUUSKUNTA MAITOMAA

 

Antti Hirvonen ja Sinikka Kainulainen

Kesälahti

Hyvärinen Jani

Suonenjoki

Teemu Häkkinen ja Johanna Miettinen

Pieksämäki

Marttinen Pauli

Rautalampi

Suihkonen Petri ja Lea

Suonenjoki

   

OSUUSKUNTA POHJOLAN MAITO

 

Eija ja Mauri Pulkkinen

Veteli

Merja ja Harri Maajärvi

Kokkola

Hilkka ja Matti Pernu

Kokkola

Piia ja Seppo Pajunpää

Kokkola

Piia ja Sami Mukkala

Kokkola

Marjaana ja Jorma Hietala

Ii

Kemi-Tornio KKy Lappia Tervola opetusmaatila

Tervola

Kaisa ja Juha Tilja

Tornio

Jenni ja Hannu Mäkimaa

Tornio

Korpi Maatalousyhtymä

Ylitornio

Minna ja Kari Lääkkölä

Tornio

Marja-Leena ja Reijo Satta

Rovaniemi

Heli ja Veikko Saraniemi

Rovaniemi

Satu ja Heikki Ylijääskö

Rovaniemi

Olavi Palojärvi

Posio

Mika Rundgren ja Tiina Norrman

Kolari

Maatalousyhtymä Pudas

Kolari

Tamara Niva ja Mauri Vasara

Kolari

Jukka Hietanen

Kolari

Vilho ja Janne Sammalkangas

Sodankylä

Kumpula Esko, Hiltula Tuija

Sodankylä

Soili ja Simo Mattanen

Sodankylä

Johannes Ylivaara, Yrjölän tila

Sodankylä

Anita ja Voitto Hannula

Sodankylä

Henna ja Petja Berg

Sodankylä

Soili ja Hannu Kyrö

Inari

Virpi ja Velu-Matti Pekkala

Inari

Emma ja Jukka Timlin

Ylivieska

Koukkarin tila

Siikalatva

Eija ja Heikki Hautala

Nivala

Hyyrönmäki Mty

Haapajärvi

Esko Matinniemi, Arja Tabell

Pyhäjärvi

Heidi ja Teemu Teerimäki

Pihtipudas

Sanna-Mari ja Markku Lohva

Pyhäjärvi

Anna Leena ja Pekka Kemppainen

Pyhäntä

Virpi ja Juha Manninen

Kalajoki

Esko Yppärilä

Merijärvi

Helvi ja Vesa Vappula

Liminka

Leena ja Seppo Timonen

Oulu

Timo Kaarre

Ii

Hannu Riepula

 Pudasjärvi

 

 

RANUAN MEIJERI

 

Helena ja Reino Impiö

Ranua

Tiina ja Kyösti Välijärvi

Kuusamo

Marko Petrelius

Posio

Anni ja Tapani Manninen

Kuusamo

Esa Palojärvi

Posio

   

RUHAN MEIJERI

 

Jukolan Maitotila Oy/Pertti Liias

Joutsa